Genel Haberler Manşet Ürünler

Fucus Yosun Maskesi

 

İlk çağlardan beri genç bir cilde sahip olmak için türlü uygulamalar yapılmış, doğanın sunduğu mucizelerden faydalanılmıştır. Günümüz teknolojisi ile birlikte, birçok krem, maske, losyon gibi cildi gençleştirmeye yönelik ürünler ortaya çıkmıştır. Bu ürünler günlük hayatlarımızda rutin olarak kullanılan ve ihtiyaç duyulan ürünler haline gelmiştir.

Okyanusların derinliklerinin arttığı bölgelerinde yetişen fucus yosunlarının, cildi gençleştirici etkisi keşfedildiğinden beri, yukarıda bahsettiğimiz ürünlerin arasında ön plana çıkmıştır.

Facial-masks_1-1024x771

Fucus Yosunu nedir?

Fucaceae familyasından ve bilimsel adı fucus vesiculosus olan bu yosuna, bazı yörelerde deniz üzümü de denir. 20-150 cm boyları arasında gelişen bu türün üzüme benzetilmesinin nedeni, dallarında oluşan hava kabarcıklardan dolayıdır. Çalılığa benzeyen şeklinin yanı sıra sarı, kahverengi ya da zeytin rengi olabilir.

fucusvesiculosus9

Asya bölgesinde hayvan yemi olarak da kullanılan bu tür birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. İçerdiği yüksek iyot oranı ile birlikte magnezyum,bakır, krom, çinko, selenyum, demir, manganez gibi birçok minerali bünyesinde barındırır. Ayrıca C,A ve B grubu vitaminler yönünden de zengindir.

Argan Cure markasının,  ‘%100 doğal Fucus Yosunu yüz maskesi, içerdiği 20’nin üzerinde vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi beslerken, uzun süre genç ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.

Yazar Hakkında

Kuafor Life

Yorum Ekle

Yorumu buraya gir