Buradasınız: Home » Genel » Cuccio Turkey İle Güzelliğe Dair Herşey

Cuccio Turkey İle Güzelliğe Dair Herşey

Cuccio Turkey İle Güzelliğe Dair Herşey

Dünya genelinde özellikle son yıllarda gelişen ve değişen moda trendleri arasında tırnak süslemeleri de yer alıyor. Tırnaklar hiç olmadığı kadar güzel süslenerek adeta birer sanat eserine dönüşüyor. Bununla birlikte özellikle günümüzde çalışma hayatında aktif olan kadınların, zamandan tasarruf etmek amacı ile ojelerinin uzun süre kalıcı olmasını talep etmeye başladılar. Bu gibi nedenlerden dolayı kalıcı oje, sağladığı zaman tasarrufu, kullanışlı olması ve tırnak süslemesi modası sayesinde popüler bir ürün haline geldi.

Tüm dünyada satış yapan kalıcı oje markaları arasından öne çıkan isim ise Cuccio oldu. 1981’den beri var olan Star Nail International’ın markası olan Cuccio, haftalık ojeden, uzun süre kalıcı ojeye ve spa ürünlerine kadar geniş ürün yelpazesi ile dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen marka konumundadır. 1981 yılında, ABD’nin Kaliforniya Eyaletine bağlı Los

Angeles şehrindeki, Venedik kumsalında, tüm sermayesi sadece bir bavul dolusu kozmetik ürün ile faaliyete başlayan Star Nail, 1986 yılında ABD’nin ilk “500 Anonim Şirketi” içerisinde “Yılın Girişimcisi” ödülüne layık görüldü. 1999 yılında da “Cuccio Naturale” markası altında doğal tırnak, el ve ayak bakımı ürünleri üretimine başlayan Star Nail, günümüzde yüzlerce milyon dolarlık, dünyanın en büyük el, ayak ve vücut bakım ürünleri üreticisidir. Cuccio ürünleri ise dünya genelinde en üst seviyede hizmet veren SPA ve güzellik salonlarda kullanılmaktadır. Firma, büyük bilgi birikimi ve tecrübesiyle güzellik endüstrisini geliştirmeye ve eğilimleri belirlemeye devam etmektedir.

CTK Kozmetik ise 2015 yılında, kadın girişimci Özlem Kartal tarafından kurulup profesyonel ekibi ile büyümedktedir. Star Nail ve Cuccio markalı ürünlerin Türkiye’deki tek bayisi olan CTK Kozmetik, şirket misyonunu, küresel ölçekte girişimci bir firma olmak ve vizyonu da eğitime, istihdama katkıda bulunarak, Türk tüketicisine insan sağlığına uygun, doğal çevreye zarar vermeyen, en kaliteli ürünleri, en rekabetçi fiyatlarla sunmak olarak benimsemiştir.

Merhaba Özlem Hanım, şirketinizin kuruluş hikâyesinden bahseder misiniz?

Özlem Kartal: Kozmetik sektörüne yeni girmiş olmamıza rağmen Türkiye’de kaliteli kalıcı oje ve spa ürünlerine duyulan ihtiyaç, bizi bulunduğumuz piyasada ilk seneden en üst sıralara çıkardı. 2015 senesi için yaptığımız planlar çerçevesinde profesyonel ekibimizi genişleterek sektördeki yerimizi sağlamlaştırma yoluna gittik. Bu sene itibariyle CTK Kozmetik olarak, her bölgede bayiler, kalıcı oje ve protez tırnak eğitmenleri, pazarlama ve saha satış departmanı, dijital pazarlama ve sosyal medya alanında geniş bir kadroya sahibiz. Sağlıklı ve bakımlı bir yaşam sürdürmek adına tüm kozmetik ürünlerimizi, dünyada en çok distribütörlüğü olan Cuccio markasının merkezi olan ABD’den ithal ediyoruz.

Şirketinizin felsefesi nedir?

Ö.K: CTK Kozmetik’in kuruluş felsefesinde daha çok, metropollerde yaşayan, eğitimli, bilinçli, çalışan, sosyalleşen, günümüz insanının en büyük tutkularından biri olan, daha güzel ve bakımlı görünmek vardır. Dolayısıyla, kişisel bakım ürünlerine yönelik artan büyük bir talep mevcuttur. Ülkemizde, kozmetik sektörü, son yıllarda, ekonomik krizlerden bağımsız, her yıl, en az %10’un üzerinde büyüme göstermesine rağmen, ortalama kişi başına kişisel bakım ürünleri harcaması bakımından, Avrupa ülkelerine kıyasla, dörtte bir oranında geri kalmış durumdadır. Bu ihtiyacı, bir nebze de olsa karşılayabilmek amacıyla hedefimiz, yer aldığımız pazarda tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli ürünler sunarak, Türk kozmetik sektörünü ulusal alanda başarılı bir şekilde temsil etmektir.

Peki, biraz da şirketinizin ürün skalasından bahseder misiniz?

Ö.K.: Geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Cuccio Colour ile Cuccio Colour Veneer’den oluşan oje grubu ve Cuccio Naturale markasına sahip spa grubumuz var. Her kategorinin kendi içerisinde çok geniş bir ürün gamı var. Haftalık Oje ve kalıcı oje içerisinde 160’dan fazla renk ve protez tırnak, 15’den fazla günlük tırnak bakım solüsyonları mevcut. Bu solüsyonların içerisinde hızlı kurutucu, tırnak eti yağı, tırnak güçlendirici, parlatıcı katman, nem takviyesi gibi farklı özelliğe sahip ürünler de var. Cuccio Naturale ise, vücudunuzun sağlığı için aklınıza gelebilecek tüm profesyonel ürünleri bir araya getiriyor. Manikür ve pedikür ürünlerinden tutun masaj losyonları, renk açıcı serumlar, cilt maskeleri hatta nasır temizleyicisine kadar tüm cildinizi baştan aşağı yenileyen ürünler bulunmaktadır.

Dünya çapında başarılı birçok kozmetik firması içerisinden, neden Cuccio ile çalışmayı tercih ettiniz?

Ö.K.: 1981’den beri var olan köklü bir şirket olması, dünyada en çok tercih edilen markalara sahip olması, hızlı büyüme göstermesi ve ürün kalitesi gibi birçok nedeni sayabiliriz. Cuccio’nun misyonu, ‘’yüksek kalite ve katma değere sahip yenilikçi ürünler üreterek güzellik uzmanlarının işlerini kolaylaştırıp, profesyonel uygulamalarından zevk almalarını sağlamak.’’ Bu misyon bizim şirket prensiplerimizle birebir örtüşmektedir. Lokal olarak konuya yaklaştığımızda ise Türkiye kozmetik sektörünün, özellikle bakım ve spa alanında profesyonel ve kaliteli ürün kapsamında eksikleri ve ihtiyaçlarının farkına vardık. Bu tespitimize istinaden piyasaya en uygun marka olan Cuccio ile pazara giriş yaptık. Bu gün geldiğimiz nokta yaptığımız tespit ve iş ortağı olarak seçtiğimiz marka ile ne kadar doğru bir tercih yaptığımızın göstergesi.

Cuccio’nun tüm ürünleri tüketiciler tarafından seviliyor. Peki en çok rağbet gören ürünleriniz nelerdir?

Ö.K.: Cuccio Colour Venner adı altında kalıcı oje ve ekipmanlarına büyük ilgi var. Herkesin bildiği standart bir ojeden çok farklı bir yapıya ve içeriğe sahip olan bu ürünü İnsanların tercih etmesinin en büyük nedeni, %100 oje içermemesi ve üçlü pigmentasyona sahip olmasıdır. Yani ojenin üretiminde kimyasal maddelerin kullanılmaması, tırnağın doğal yapısını bozmadan uzun süre kalıcı olmasını sağlamasıdır. Spa ürünlerimizden ise profesyonel manikür setimiz en çok tercih edilen ürünümüz diyebilirim. İçeriğinde tırnak eti yağı, tırnak eti losyonu, tırnak eti yumuşatıcı, manikür micro peeling ve manikür masaj losyonu olan bu set profesyonel maniküristlerin en çok tercih ettiği ürünümüz.

Bu yaza damgasını vuracağınızı düşündüğünüz ürün yahut koleksiyonlar hakkında biraz bahseder misiniz?

Ö.K.: Bahsettiğim gibi en çok tercih edilen ürünlerimiz yine bu yaza damga vuracak gibi görünüyor. Ancak spesifik olarak örnek vermek gerekirse Cuccio Colour’un Venice Beach – 81 koleksiyonu gençlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor. Ancak dürüst olmak gerekirse biz, ürünlerimizin hepsine güveniyoruz. Türkiye, Cuccio ürünlerini tanıdıkça hepsini sevecek ve kullanacaktır.

Yakında eğitimler de vereceksiniz. İleriye dönük projelerinizden bahseder misiniz?

Ö.K.: Öncelikli amacımız Türkiye çapında bayi ağımızı genişletmek ve Türkiye’nin her yerine ürünlerimizi ulaştırmak. Bunu takip eden süreçte bayilerimizin Cuccio ürünlerinde uzmanlaşmış olması gerekiyor. Bu nedenle bayilerimize periyodik olarak İstanbul’da eğitimler düzenliyoruz. Firmamız bünyesinde bulunan konusunda uzman eğitmenlerimiz, hazırladığımız eğitim programları çerçevesinde eğitimler vermeye devam ediyor. Bayilerimiz gerekli eğitimleri aldıktan sonra ürünlerimizi kullanan salonlarımızın maniküristleri için ayrıca eğitim programları düzenliyoruz. Bu eğitimlerdeki amacımız hizmet kalitemizi arttırarak nihai tüketicilerin kusursuz Cuccio deneyimleri yaşamalarını sağlamak.

Son olarak KL Kuaför Life hakkında birkaç cümle alabilir miyiz?

Ö.K.: KL Kuaför Life, profesyonel kozmetik sektörüne yön veren ve trendleri belirleyen bir dergi olmasının yanı sıra sektörün en önemli aktörlerinden bir tanesi. Yayıncılık ilkelerine son derece bağlı ve vizyon sahibi bir kurum olarak görüyoruz. Bu nedenlerden dolayı KL okumaya ve KL ile işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top