Buradasınız: Home » Genel » Lisap Teknik Danışmanı Francesco Sanfilippo İle Kozmetik Sektörüne Dair Bilinmeyenler

Lisap Teknik Danışmanı Francesco Sanfilippo İle Kozmetik Sektörüne Dair Bilinmeyenler

Lisap Teknik Danışmanı Francesco Sanfilippo İle Kozmetik Sektörüne Dair Bilinmeyenler

Profesyonel kozmetik sektörünün lokomotif ülkelerinden İtalya’nın köklü firmalarından olan Lisap, 1952 yılından beri ticari hayatına devam ediyor. Carlo Locatelli’nin kurduğu Lisap, Milano’nun Santa Maria La Porta bölgesinden küçük bir avlu içerisinde faaliyete başlamış, Cesare Locatelli’nin de desteği ile dünya çapında bir firma haline gelmiş bir marka.

Lisap’ın dünyada saygı duyulan bir firma olmasının arkasındaki en büyük etkenlerden bir tanesi de müşterilerine sunduğu sınırsız eğitim ve teknik destek. Bu bağlamda firmanın teknik danışmanı olan Francesco Sanfilippo ile KL-Kuaför Life Dergisi okuyucuları için keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

f2

Kuaförleri yakından tanıyorsun. Kuaförlerin beklentilerini de çok iyi biliyorsun. Ürünlerden beklentileri sence nedir?

F.S: Şu dönemde organik ürün arzı piyasada çok popüler. Organik ürünlerin kullanımda olması, doğallık açısından güzel bir durum. Ancak kuaförler günümüzde sadece organik ürünler talep etmiyorlar. Daha üst düzey hizmet verebilmek için kimyevi ilaç bileşenleri de talep ediyorlar. Bu nedenle kuaförler, organik ürün ve farklı hizmetler verebilmek için kimyevi ürünleri dengeli bir şekilde kullanmayı istiyorlar. Bunu başarabilen firmalar, kuaförlerin beklentilerine tam anlamıyla cevap vermiş oluyor.

Dünya’nın birçok ülkesini geziyorsun. Türk kuaförleri sizce genel olarak baktığınızda nerede duruyor?

F.S: Farklı ülkelerde birçok şirketle ortak çalışmalar yaparak ürünlerimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Avrupa, Asya, Latin Amerika ülkelerinde seminerler düzenleyip sunumlar yapıyoruz. Buralarda tanıştığım, işbirliği yaptığım firmalarda edindiğim izlenime gelince, Türkiye’deki kuaförlerin gelişmeye çok açık olduğunu gördüm. Arz, talep olarak baktığımızda da Türk kuaförleri daima en yüksek kalitedeki ürünlerimizi talep ediyorlar. Bu durum da bu piyasayı çok ciddiye almamızı, sürekli kendimizi geliştirmemizi sağlıyor.

Lisap’ın yeni ürünlerinden, Türkiye’de en çok tercih edilen ürünlerden biraz bahsedebilir misiniz?

F.S: Lisap’ın piyasaya yeni bir ürünü çıktı. Bu ürün, daha önce piyasada olan bir ürün, ancak bizim teknolojimiz, bu ürünü çok farklı boyutlara getirdi. Bu ürün müşterilerinizin saçıyla çalışmalar yaparken daha kolay hareket edip daha rahat olmanızı sağlıyor. Saça zarar vermeden diğer kimyasallarla da  uyumlu bir şekilde etkileşime girmesini sağlıyor.

Lisap’ın Türkiye’de eğitim faaliyetlerine önem vermesindeki öncelikli amacı nedir?

F.S:  Firmamızın buradaki amacı, Türkiye’deki eğitimli ve profesyonel kuaförlerin kendi tekniklerini daha kolay ve rahat bir şekilde uygulamalarını sağlamaktadır. Her yeni gün, yeni bir teknikle daha karşılaşıyoruz. Modaya ayak uydurabilmek için de bu teknikleri en az hatayla hizmete sokmamız gerekiyor. Bilgilerimizi ve kazanımlarımızı Türkiye’de meslektaşlarımızla paylaşırken zorluk çekmiyoruz. Çünkü benim motiflerim diğerlerine oranla oldukça farklıdır, bu yüzden hizmet sunduğum insanlar fazlasıyla memnun ayrılırlar.

Son olarak KL-Kuaför Life Dergisi hakkında eklemek istedikleriniz var mı?

F.S: Dünya’da birçok ülkede bulundum ve birçok sektörel, magazin ve moda dergisi inceleme sansım oldu. Her kültürün bakış açısındaki farklılıklar aşıkar. Ancak KL-Kuaför Life bende, tamamen dünya standartlarında modellerin olduğu, sektörü bilinçlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan bir dergi izlenimi bıraktı.

 

 

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top