Buradasınız: Home » Etkinlikler » Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Sekizinci Sezonu Büyük Bir Organizasyon İle Tamamladı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Sekizinci Sezonu Büyük Bir Organizasyon İle Tamamladı

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Sekizinci Sezonu Büyük Bir Organizasyon İle Tamamladı

IMG Fashion, İlkbahar/Yaz 2017 defilelerinin gerçekleştirdiği Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 11-15 Ekim 2016 tarihleri arasında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi(PSM)’de büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

İlkbahar/Yaz 2017 sezonu ile sekizinci sezonunu gerçekleştiren Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Türkiye’nin en büyük uluslararası moda etkinliği olma özelliğini birkez daha gözler önüne serdi. Her yıl Mart ve Ekim aylarında, uluslararası moda takvimi doğrultusunda düzenlenen etkinlik, her sezon uluslararası basın ve satın alma sorumlularını İstanbul’da buluşturarak Türk tasarım gücünün global ölçekte ses getirmesini hedefledi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un sekizinci sezonunda, birbirinden farklı tasarımlar, ünlü modeller eşliğinde podyumda yer alırken uzun bir aradan sonra yeniden İstanbul’da koleksiyonlarını sergileyen Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Bahar Korçan, Dilek Hanif, Lug Von Siga (Gül Ağış), Özgür Masur, Özlem Kaya, Özlem Süer gibi Türk modasının önde gelen isimleri moda severlerin ilgi odağı oldu.

Her sezon desteklediği tasarımcının koleksiyonunu sunan etkinlik isim sponsoru Mercedes-Benz ise bu sezon Türk moda sektörünün en değerli isimlerinden, İstanbul’un moda haftasına kavuşmasının mimarlarından, öncü tasarımcı Bahar Korçan’ın “Toz” koleksiyonunu, “Mercedes-Benz celebrates Bahar Korçan” adıyla sundu.

Modacılar,ünlüler ve moda severler tarafından büyük ilgi gören etkinlikte, marka ve tasarımcıların İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonlarını yerli ve yabancı satın alma sorumluları ile buluşarak etkinliğin ticari ayağını oluşturan The Core Istanbul da kapılarını 12-13 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de açtı. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında koleksiyonlarını sergileyen marka ve tasarımcılar arasında yer alacak isimler ise şöyle;

AFFFAIR, ARZU KAPROL, ASLIALEV, ATIL KUTOĞLU, AYŞE DENİZ YEĞİN, BASHAQUES’, BELMA ÖZDEMİR, BORA AKSU, BRAND WHO, CAN YUNUS ÇETİNKAYA, CİHAN NACAR, ÇİĞDEM AKIN, DB BERDAN, DERYA AÇIKGÖZ, DICE KAYEK, DİLEK HANİF, DOĞAY CAN, KİĞILI, LES BENJAMINS, LUG VON SIGA, MEHTAP ELAIDI, MELTEM ÖZBEK, MERCEDES-BENZ CELEBRATES BAHAR KORÇAN, MERT ERKAN, MİİN, MUDO, MURAT AYTULUM, NEW GEN, ÖZGÜR MASUR, ÖZLEM KAYA, ÖZLEM SÜER, RAŞİT BAĞZIBAĞLI, SELMA ÇİLEK, SELMA STATE, SUDI ETUZ ve TUBA ERGİN yer aldı.

Bu sezon 10. Yılını MBFWI kapsamında sürpriz etkinliklerle kutlayan Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) başkanı Mehtap Elaidi, “Türkiye’nin halihazırda sahip olduğu güçlü tekstil endüstrisini tasarım süreci ile taçlandırmasında Moda Tasarımcıları Derneği’nin kurulması önemli bir dönüm noktasını oluşturuyor. Moda tasarımcılarının bireysel çabaların ötesine geçerek bir bütünlük içinde hareket etmesinde büyük rol oynuyoruz” diyerek memnuniyetini belirtti.

Etkinliğin büyük parçalarından biri olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul moda direktörü Banu Bölen, etkinliğin 8. Sezonu ile ilgili düşüncelerini “geçtiğimiz sezonu, uluslararası ölçekte Türkiye’yi başarıyla temsil eden isimlerin de katılımıyla tamamlamıştık, bu sezon da sürpriz isimler ve etkinliklerle Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’u modanın çekim merkezi olarak konumlandırmayı sürdüreceğiz.” sözleriyle dile getirdi.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top