Buradasınız: Home » Genel » Yaz Aylarında Boyalı Saçları Nasıl Korumalısınız?

Yaz Aylarında Boyalı Saçları Nasıl Korumalısınız?

Yaz Aylarında Boyalı Saçları Nasıl Korumalısınız?

Deniz suyu, havuzdaki klor, nem ve uzun süre güneş ışınlarının etkisinde kalmak, saçları yıpratıp; boyanın daha çabuk akıp gitmesiyle sonuçlanır.  Bu sıcak havalarda boyattığınız saçların rengini daha uzun süre korumak için önemli püf noktalarını siz okuyucularımız için derledik.

  • Saçlarınızı boyatmadan önce, bakım yaptırmanız çok önemli. Çünkü sağlıklı saçlarda boyanın tonu daha iyi sonuç verir hem de daha canlı bir görüntüye kavuşulur. Kuaförünüze danışarak,  saçlarınızı boyatmadan önce doğru nemlendirici ve onarıcı bakımını yaptırınız. Saç maskesi veya bitkisel yağlardan bir bakım yaptırmak da saçlarınıza iyi gelebilir.
  • Saçlarınızı boyattıktan sonra doğru şampuanı kullanmak çok önemli. Özellikle boyalı saçlar için tasarlanmış, şampuan ve kremlerle saçlarınızı yıkamanız, boyanın dayanıklılığını arttırır. Formülünde  paraben ve sülfat bulunmayan şampuanlar, boyayı daha iyi korumanızı sağlar.
  • Yaz aylarında soğuk suyla duş almak saç derisini rahatlatır, hem de boyanın akmasını engeller. Bu yüzden saçlarınızı soğuk suyla durulayın.
  • Zararlı ultraviyole ışınları saçınızın en büyük düşmanı, bu yüzden kurumayı engellemek için ultraviyole veya spf içeren kozmetik saç ürünlerini kullanabilirsiniz. Şapkalar, bandanalar da saçları güneşten korumanızın için bir diğer yöntem.
  • Zararlı güneş ışınları gibi bir diğer saç düşmanı ise havuzdaki klor. Bu madde boyalı saçların rengini değiştirdiği gibi her saç için zararlı. Havuza girmeden önce saçınızı Hindistan cevizi yağı ile korumaya alabilirsiniz. Yağ sürseniz dahi havuzdan çıktığınızda mutlaka saçınızı soğuk suyla kimyasallardan arındırarak, durulayın.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top