Buradasınız: Home » Etkinlikler » İstanbul Moda Haftası Başladı

İstanbul Moda Haftası Başladı

İstanbul Moda Haftası Başladı

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul İlkbahar/Yaz 2018 sezonu 12 Eylül Salı Günü ziyaretçilerine Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde kapılarını açtı.

15 Eylül’e kadar devam edecek moda günlerinde sektörün tecrübeli isimlerinden Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Özgür Masur, Özlem Süer, Raşit Bağzıbağlı, Zeynep Tosun gibi tasarımcılar yer alıyor. Mercedes Benz sponsorluğunda 10.sezonunu bu yıl yaşayan etkinlikte ilk güne damgasını vuran isimler ise yaptığı defilerler Raşit Bağzıbağlı ve Özgür Masur oldu.

Beyonce gibi ünlü isimlerle çalışarak dünyada ses getiren Raşit Bağzıbalı, geleneksel gösterişli tarzını İstanbul Moda Haftası’nda da sergiledi. Püskül ve taş işlemeli dore ve toprak tonlarındaki elbiseler. Uçuş uçuş şifon kumaşlar ve saçlarda ise arkaya salınmış uzun dalgalı saçlar.

Özgür Masur ise tamamen el işçiliği ile hazırlanan 50 parçalık yeni couture koleksiyonunda Uzak Doğu esintilerini barındırıyor. Çiçek işlemeleri pul, payet, taş ve tüy gibi ince detaylarla koleksiyon zenginleştirilmiş. Saçlarda sıkı topuzlar ve bandalar kıyafet konseptini tamamlamış.

İstanbul Moda Haftası’nda 14 Eylül’de Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, 15 Eylül’de ise Rufat İsmayilov ve Özlem Süer gibi isimlerin hazırladığı koleksiyonları izleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top