Buradasınız: Home » Genel » İlham Veren Modern Kuaför Salonları

İlham Veren Modern Kuaför Salonları

İlham Veren Modern Kuaför Salonları

Bir kuaför salonundan daha fazlasını vaat eden birbirinden modern mekanları sizler için derledik.

Nova Salon:

Amerika’nın Kentucky eyaletinde bulunan Nova Salon, bembeyaz tasarımı ile göze çarpıyor. Beyaz renkli duvarlar, özel tasarım, akrobat beyaz aydınlatmalar ile kombinasyon oluştururken, koyu ahşap yer kaplamaları ile kontrast oluşturuyor. Asimetrik geometrik bir tasarıma sahip tavanlar ile sert hatlı tezgah ve masa tasarımları metal objeler ile kombin edilmiş olarak göze çarpıyor.

Bella Rinova Salon:

Teksas Houstan’da bulunan Bella Rinova, siyah beyaz koltukları, siyah yer karoları ve beyaz tezgahları ile uyum içinde birleştiriyor. Mekanın tavan süslemeleri, havalandırmaları ve aydınlatmaları endüstriyel olduğu kadar klasik tarzı da içerisinde barındırıyor. Modern aydınlatmalar ve kristal avizeler bir arada kullanılarak ya da modern aynalarla birlikte altın varaklı aynalar, farklı tarzların aynı konsept içerisinde görünmesi sağlanmış durumda. Mekanda bulunan yeşil kadife bekleme koltukları ile geniş ve ferah olan alanlarda canlı renklerin dikkat çekmesi de sağlanmış durumda…

Broome Street Society

Naturel salon konsepti ile dekore edilen mekanda, doğal ahşap yer döşemeleri, tezgahlarda kullanılan ahşap yer döşemeleri, tezgahlarda kullanılan ahşap kaplamalar ve doğal çimlerle süslenen objeler doğallığı vurguluyor. Tavanlar 14.YY’dan kalmışçasına kabartmalar ile süslenmiş. Ancak beyaz renk kullanılarak geri kalan tasarımın önüne geçilmesi engellenmiş görünüyor. Modern ahşap aydınlatmalar ile salonun tasarımı müşteriler için de ilgi çekici hale getirilirken, ülkemizde de popüler olan ampullü aydınlatmalar da mekana ayrı bir hava katmış oluyor.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top