Buradasınız: Home » Etkinlikler » Adnan Serter’den İstanbul Oda Seçimleri İçin Kuaförlere Çağrı

Adnan Serter’den İstanbul Oda Seçimleri İçin Kuaförlere Çağrı

Adnan Serter’den İstanbul Oda Seçimleri İçin Kuaförlere Çağrı

Facebook’tan yaptığı canlı yayında, ortağı Salih Pehlivan’ın adaylığı ilgili önemli açıklamalar yapan Adnan Serter, İstanbullu Kuaförlere de seçimlerle ilgili çağrıda bulundu.

Adnan Serter şu andaki yönetimden memnuniyetsizliğini dile getirirken Salih Pehlivan’ın başkanlığında hali hazırda 34 projelerinin olduğunu söylüyor. Serter’in seçimleri ile ilgili görüşleri şöyle; “İstanbul Kuaförler Odası Başkanlığı için propaganda yürütürüyoruz. Ortağım Salih Pehlivan geçen dönem olduğu gibi bu yıl da aday. İstanbul’daki kuaför salonlarını geziyoruz, kuaför arkadaşlarla bir araya gelip sohbet ediyoruz, fikirlerini dinliyoruz. Onlarla projelerimizi paylaşıyoruz. Bizim 4 yıl önce hazırladığımız İstanbul’dan başlayacağımız projelerimiz var. Bu projeleri hayata geçirerek bütün Türkiye’nin uygulaması için öncülük yapmayı hedefliyoruz. Bunun için federasyona kadar gitmek istiyoruz ki tüm bu projeler hayat bulsun. Salih Pehlivan bu projeleri anlatmak için İstanbul’u bölge bölge geziyor. Çevresinde kendi gibi oy verecek kuaförler arkadaşlarınızı toplayıp, gruplar oluşturup bizleri çağırabilirsiniz. Tüm projelerimizi dinlemek, fikirlerinizi paylaşmak için bizi çağırabilirsiniz.”

Niye Biz Diyoruz?

Adnan Serter yedi yıldır yönetim kurulu üyesi olduğu ve bir yıldır da başkanlığını sürdürdüğü Artistik Kuaförler Derneği’nin faaliyetlerinden şöyle bahsediyor;  Artistik Kuaförler Derneği’nde gençlik kolları ile birlikte 134 kuaförüz. En son 10 Eylül 2017’de Akatlar Kültür Merkezi’nde  artistik ekibimizin sahne aldığı ve 15 tane saç modelini tarayarak izleyicilerin beğenisine sunduğu bir organizasyon düzenledik. Sonra moda günleri oluşturduk. Kuaförlüğün ve modanın nasıl birlikte hareket etmesi konusunda Ünlü Modacı Nur Süer ve Dünyaca Ünlü Marka DiceKayek’in konuşmacı olarak katıldığı iki tane moda organizasyonu düzenledik. İstanbul’da yedi tane kuaförlük okulunun atölyesini yaptırdık ve burada eğitimler verilmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda bizlerde gidip okullarda eğitimler veriyoruz. Biz bunları 134 kişiyle yapıyoruz. Biz diyoruz ki İstanbul’da Kuaförlük Odası Başkanlığı’na Salih Pehlivan gelebilirse, biz de AKD’de 134 kişiyle yaptığımız bu eğitimleri, bu organizasyonları, bu paylaşımları bütün İstanbul’a yayalım. Bu dalga İstanbul’dan tüm Türkiye’ye yayılsın. Salih Pehlivan’ın “Biz Büyük Bir Aileyiz” diye bir sloganı var. Çünkü biz gerçekten büyük bir aile gibiyiz ve birlikte büyüyoruz.”

Serter: Odanın Herhangi Bir Kuruşunu Kimseye Yedirtmeyiz!

“Biz odayı yüksek yerlere getirmek istiyoruz. Odanın parasını boş yere harcatmak istemiyoruz. 7 bin üyemiz var. 300 lira yıllık aidat alınıyor. Bu 2 trilyona yakın bir para yapar ve odamızın 1 trilyon borcu var. Biz bunları durdurmak istiyoruz. Odanın herhangi bir kuruşunu kimseye yedirtmeyiz arkadaşlar. Yiyenler yüzünden mesleğimiz hiçbir yere gitmiyor. Kuaförler odası olarak kuaförlük okullarındaki öğretmenleri eğitmekten başlamalıyız. Çünkü öğretmenlerimiz kuaför değil.  Kuaförden başka kuaförlüğü bilen var mı? Biz kuaförlük mesleğinin hak ettiği yere gelmesini istiyoruz. Biz dört yıl önce bu seçimi kazansaydık, bugün başka yerlerde olacaktık. Dört yılımız yine gitti. Şu anda mevcut başkanımız, maalesef Türk kuaförlüğünü bir arpa boy yol götüremedi. Bizim 34 tane projemiz hazır bizi çağırın grubunuzu oluşturun gelip anlatalım.”

 

Comments (1)

  • Ayten Çokay

    Bu anketteki yüzdelik olarak verilen dilimleri..Seçimlerde oy kullanacak meslektaşlarımız dikkate almamalarını rica ediyorum..Bu anket her kesimin oy kullanacağı şekilde yapılmıştır..Yapılacak seçim oda başkanlığı seçimidir.. Sanatlarını gösterme yarışması değildir..yapılan bir uygulamayı oylamıyorsunuz..Bu anket algı opertasyonuna açıktır..

    Cevapla

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top