Buradasınız: Home » Haberler » Cezaevindeki Kadınlara Kuaförlük Kursu

Cezaevindeki Kadınlara Kuaförlük Kursu

Cezaevindeki Kadınlara Kuaförlük Kursu

Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce yürütülen ‘Gelecekte ben de varım’ projesi kapsamında Şanlıurfa’da tutuklu kadın ve hükümlülere yönelik kadın kuaförlüğü kursu ve salonu açıldı.

Şanlıurfa Valiliği ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından finanse edilen ve Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce yürütülen ‘Gelecekte ben de varım’ projesi kapsamında Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlü kadınlara yönelik kuaför salonu düzenlenen törenle açıldı.
Açılışta konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, yaklaşık bir aydır eğitimlere başlanıldığını belirterek, “Özellikle son 20 yıldır bakanlığımız ceza infaz kurumlarını bir ıslah aracı olarak görüyor. Personelimizde bunun farkında olarak eğitim ve meslek edindirme kursları konusunda elinden gelen gayreti gösteriyor. Kuaförlük eğitimi için yoğun bir talep olduğunu görüyoruz. Kadın hükümlülerimizin edindikleri mesleklerini dışarıdaki hayatlarında da devam ettirerek hayatlarını kazanmalarını ümit ediyoruz.

Cezaevindeki açılışa katılan GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil’de kadın kuaförlüğünün önemli bir meslek olduğunu ifade ederek, “Ceza infaz kurumlarındaki tutuklu ve hükümlüler, ulaşmamızın zor olduğu bir kesimdi. Bu protokolle kendilerine ulaşmış olduk. Artık burada ve dışarı çıktıktan sonraki 2. Fasılları daha ileriye taşımak istiyoruz. Şanlıurfa’da yaptığımız çalışmaların diğer illerimize de örnek olmasını istiyoruz.

Kaynak: DHA-Şanlıurfa

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top