Buradasınız: Home » Haberler » Dior’dan 60’lar Makyajı ve Rüya Gibi Defile

Dior’dan 60’lar Makyajı ve Rüya Gibi Defile

Dior’dan 60’lar Makyajı ve Rüya Gibi Defile

22 Ocak’ta gerçekleşen Christian Dior İlkbahar/Yaz 2018 Couture defilesi muhteşem bir görsel şölene sahne oldu.

Dior’un gelenekselleşmiş defile mekanı  Musée Rodin’da gerçekleşen defilede modanın en sanatsal anlatımının Couture olduğuna inanan Maria Grazia Chiuri, Christian Dior’un 2018 Couture koleksiyonu için ilhamını derin bir perspektifte sürrealizm akımı ve temsilcilerinden aldı.

Defilenin teması iki farklı sürrealist sanatçı üzerine kuruluydu; sürrealizmin kurucusu, sürreal manifestonun yazarı André Breton ve Christian Dior’un arkadaşı olan asi kadın sanatçı Leonor Fini.

Christian Dior İlkbahar/Yaz 2018 Couture koleksiyonunda Maria Grazia Chiuri’nin rüya gibi tasarımlarına Dior Beauté’nin Kreatif Direktörü Peter Philips dramatik makyajıyla eşlik etti.

Geometrik ve transparan maskeler, onun altında yatan 60’lar etkisindeki sanatsal göz makyajı ve vücuttaki romantik dövmeler, şovun güzelliğinin çarpıcı sürrealist motifleriydi. Peter Philips, yoğun göz makyajını maskelerle birlikte yankılanacak şekilde tasarladı. 60’lardan esinlenen göz makyajında yanlış takılmış kirpik efekti siyah eyeliner ile yaratıldı, Philips, eyeliner darbeleri arasındaki bej dokunuşlarla da kontrastı maksimuma taşıdı. Maske ve ekstra hareketli göz makyajı içinde birbirine karışan boyutlar, gözlerdeki derinliği iki katına çıkardı.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top