Buradasınız: Home » Haberler » İstanbul Kadın Kuaförleri Odası Seçimlerini Ali Haydar Alkoç Kazandı

İstanbul Kadın Kuaförleri Odası Seçimlerini Ali Haydar Alkoç Kazandı

İstanbul Kadın Kuaförleri Odası Seçimlerini Ali Haydar Alkoç Kazandı

4 yılda bir gerçekleşen meslek odası seçimlerinde İstanbul Kadın Kuaförleri ve Manikürcüleri Odası Başkanı Ali Haydar Alkoç oldu.

Günlerdir beklenen İstanbul Kadın Kuaförleri ve Manikürcüleri Odası’nın seçimli olağan genel kurulu 27 Şubat Salı Günü Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleşti. Beş adayın katıldığı seçimde, adaylar kürsü konuşmalarını tamamladıktan sonra oylamaya geçildi. 895 oyun kullanıldığı seçimde 893 oy geçerli sayılırken internette yaptığımız ankette olduğu gibi seçim yarışı Ali Haydar Alkoç ve Salih Pehlivan arasında geçti. Açılan oylar sonucunda ise 368 oyla ipi göğüsleyen kişi Ali Haydar Alkoç oldu. 168 oy farkla başkan olan Ali Haydar Alkoç’u takip eden adaylardan Salih Pehlivan 200 oy, Ali Yatkın 189 oy, Beyhan Çalışkan 90 oy ve Suat Özbursa 46 oy alabildi.

Seçimler sonrası kürsü konuşması da duygusal anlara sahne oldu. “Kuaförler Seninle Gurur Duyuyor” sloganlarıyla Eski Başkan Oktay Erkal ile sahneye çıkan Çiçeği Burnunda Başkan Ali Haydar Alkoç; “Oktay Abi beni 1988 yılında Kuaförler Odası’na sokan kişidir. Ayrılmak istedim, katılmak istemedim. Rahmetli Ömer Aydıner ile birlikte beni ikna ederek; “Hayır sen buraya devam edeceksin, çok hizmetler vereceksin ve başkan olacaksın dedi.”Ona sizlerin önünde teşekkür ediyorum.” Diyen Alkoç’un bu sözleri üzerine Oktay Erkal’ın gözyaşlarını tutamadığı gözlemlendi. Yeni Başkan; Oktay Erkal, değerli başkanımız bu sektöre uzun yıllar hizmet vermiş biri, bütün branşlarda odada görev yapmış biri. Ustayı saygıyla selamlamak istiyorum, bizim olduğumuz her yerde Sayın Erkal’ın başımızın üstünde yeri vardır. Ustaya saygıyla her zaman yanında olacağız” dedi. Federasyon Başkanına, oda başkanlarına ve muhalefet yapan arkadaşlara da teşekkür ettiğini söyledi. “Daha ileriye daha güzel şeyler yapmaya söz verdim. Çalışma programını dikkatle izlemenizi istiyorum. Ben her zaman verdiğim sözü tutan, başaran bir insanım. Başaramazsam neden yapamadığımı sizlere anlatacağım. Söz veriyorum. Alkoç destekçilerinin “İşte Kalite İşte Başkan” tezahüratları eşliğinde konuşmasını sonlandırdı.

Başkan Haydar Alkoç, seçim sonrası KL Kuaför Life Dergisi’ne yaptığı özel açıklamada ise ; “Çok fazla heyecanlanan bir insan değilim ama kazanınca heyecanlandım.” Diğer adaylara teşekkür ettiğini güzel bir kongre olduğunu, baya da bir katılım olduğu için hepsine teşekkür ettiğini söyledi. “Meslektaşlarıma da teşekkür ederim KL Kuaför Life’a da teşekkür ederim.” Diyerek konuşmasını tamamladı.

Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş ise; “Bugün İstanbul’da çok güzel bir seçimi takip ettik. İpi göğüsleyen Ali Haydar Alkoç oldu. Hayat tecrübesi, alaylı kültüründe yetişmesi, erdemli, vakur duruşu ve sanattaki üstün başarısını birleştirerek yüreğini ortaya koydu. Beş arkadaşıyla yarıştı. Seviyeli, seciyeli ve üst seviyedeki bir hitabetle delegelerin gönlünde taht kurarak, en fazla oyu alarak, bayrağı dört yıllığına devraldı. Biz kendisi ile onur duyuyoruz. Bundan sonrada biz gerek hayat tecrübesinden, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu olarak, Türk Kuaförü adına, Türk Kadını adına, sektörümüz adına bizde Ankara’dan ve Türkiye’deki diğer illerdeki her türlü etkinliklerde yol arkadaşlığından kendisinden faydalanacağız.” Dedi.

Ali Haydar Alkoç’un yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor; M.Turgay Yavaş, Ali Fodul, Sinan Gül, İlyaz Kesici, Aydın Karaca, Barış Özgen, Necati Çetin, Atilla Yetişoğlu, Necip Ergin ve Ulaş Candan. Denetleme kurulu ise; Hakan Kara, Ali Akduru ve Nilay Koç’tan oluşuyor.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top