Buradasınız: Home » Haberler » Morfose’dan Sektörün Gelecekteki Akademik Kuaförlerine Eğitim Desteği

Morfose’dan Sektörün Gelecekteki Akademik Kuaförlerine Eğitim Desteği

 Sektörün lider firmalarından biri olan Morfose sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi.

Morfose Kişisel Bakım ve Kozmetik Ürünleri, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında 5 Mart 2018 Pazartesi günü, Aydın Üniversitesi’nde çok başarılı bir organizasyona imza attı. Firmanın, Aydın Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Bölümü ile birlikte düzenlediği eğitim projesinin ilk ayağında “Saç Yapısı ve Boyama İşlemenin Kimyası” konusu gerçekleştirildi.

Bölüm öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde Morfose Kozmetik Ceo’su Dr.Salih Çıta Morfose markası ve sektör hakkında bilgiler verdi. Salih Çıta, saçın yapısı ve boyama işleminin kimyası ile ilgili yapmış olduğu sunumla katılımcılara teorik bilgilerinin geliştirilmesinde önemli katkı sunmuş oldu. Çıta’nın sunumunun ardından Saç Renklendirme Uzmanı Selçuk Ergin ve Morfose Teknik Ekibi’nden Mesut Yörük, öğrencilere sahada da başarılı olmaları için gerekli olan anahtar konuları uygulamalı bir eğitimle anlattılar.

İstanbul Aydın Üniversitesi Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı Öğretim Görevlisi Gamze İlke, çok faydalı geçen eğitimle ilgili olarak; “burada mesleki yeterlilik dersimizi farklı boyutta ve ileri teknilerde uzman kişiler aracılığı ile destek proje kapsamında ele aldık. Sektörün önde gelen isimleriyle de almaya devam edeceğiz. Morfose Kozmetik’e öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerinin gelişmesine sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ettiklerini” dile getirdi.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top