Buradasınız: Home » Haberler » 2018’in Yükselen Trendi: XS Kâküller

2018’in Yükselen Trendi: XS Kâküller

2018’in Yükselen Trendi: XS Kâküller

Kâkül modası her dönem kadınların tercih ettiği modellerden biri olmuştur. Ama bu kez uzun kaküllerden çok, trend kısacık kaküller.

Kâkül denince akla gelen ilk isim Audrey Hepburn olur. Ünlü aktrist yüzünün tüm zarif hatlarını ortaya çıkaran bu stili günümüze dek taşındı. Geniş anlı olan kadınlarında kurtarıcısı oldu. Şimdilerde ise bu kâküller evrim geçirerek daha kısaldı ve bir hayli cesaret isteyen modellere dönüştü. Özellikle ünlüler arasında kırmızı halıda 2018 yılında çokça rastlar olduk. ‘XS’ ya da ‘Baby’ olarak adlandırılan kısa kâküller, Emma Watson, Bella Hadid, Rooney Mara ve Bella Thorn gibi isimlerin tercih ettiği saç modeli oldu. XS kâküle karar vermeden önce çok iyi düşünmekte yarar var.  Kaşların yukarısında kalacak kadar kısa olan kâküller, yüzünüzü tamamen açığa çıkarıyor. Kaşlarınızı ve burnunuzu yüzünün odak noktalarına dönüştürüyor. Kısa kâküller yüzü daha uzun ve köşeli gösterdiği için yuvarlak hatlı yüzlere, daha oval suratlara çok yakışıyor. Geniş alınlı kadınlar XS kakülden uzak durmasında fayda var. Özellikle düz saçlı hanımlar bu kakül seçimini rahatça kullanabilirler, dalgalı saçlı kadınlar için sürekli saçlarını düzleştirmeleri gerekli.

Dümdüz ve küt bir kâkül kesimini ya da biraz hareket katmak için birbiriyle aynı boyda olmayan, dağınık bir kâkül kesimini tercih edebilirler. Ya da daha havalı bir görüntü için kâkülünüzü tek bir yana tarayabilirsiniz. XS kâküller size romantik bir görünüme kavuşturduğu gibi bob kesimlerden uzun saçlara ve şık topuzlara birçok farklı modeli çok iyi tamamlayabiliyor. Dağınık ve aykırı formlarıyla güzelliğinizi çerçeveliyor. Kaş hizasının birkaç santimetre üstünde biten model retro esintiler taşısa da saç kesiminizi modernleştirmenin yeni yolu. Eğer makas altına yatmaya cesaretiniz yoksa siz de bu görünümü Emma Roberts gibi takma saçlarla deneyebilirsiniz. Evet, alışılmışın dışında ancak mikro kâküller, saç kesiminizde aykırı bir yöne sapmanın en yumuşak formu.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top