Buradasınız: Home » Haberler » Sektörün Parlayan Yıldızı İpar Akademi

Sektörün Parlayan Yıldızı İpar Akademi

Sektörün Parlayan Yıldızı İpar Akademi

İpar Kozmetik’in kurduğu İpar Akademi, sektör için alanında uzman isimleri, kuaförlerle buluşturmaya devam ediyor.

Sektörde başarıya ulaşmak için basamakları emin adımlarla hızla tırmanan bir isim; Cem İpar, 2001 yılında uluslararası büyük bir kozmetik firmasında çalışmaya başlayarak sektöre girdi. İpar, 2003 yılında yine uluslararası bir firmanın bayiliğini alarak, 2003’ten 2014 yılına kadar bu uluslararası firmaların ürünlerinin satışını gerçekleştirdi. 2014 yılının Ocak Ayı’nda İpar Kozmetik’in temellerini atarak, kendi marka yatırımlarını ve ithalatlarını gerçekleştirmeye başladı. İlk olarak Fich saç boyasıyla sektöre hızlı bir giriş yapan İpar Kozmetik, 2015 yılının başlarında ise Dünya’da kozmetik sektöründe çok köklü uluslararası bir İtalyan firması olan Rica’nın Colorica ve Naturica saç bakım serisini Türkiye’ye getirdi. Son trendleri takip eden İpar Kozmetik Ailesi, neon renkleriyle bilinen dünyaca ünlü Alfaparf Milano’yu 2017 yazında bünyesine kattı. Hali hazırda bünyesinde Rica, Fich, Shinoa ve Alfaparf gibi önemli markaları bulunduran İpar Kozmetik atılımlarına devam ederek Ocak 2018’te İpar Akademi’yi kurdu. Kartal Dragos’ta ormanın içinde 800 m2’lik bir alanda inşaa edilmiş. 3 katlı muhteşem deniz manzaralı bir villada hayata geçirilen bu proje sektörün önde gelen isimleri ve katılımcılar, kariyerlerine katkı sağlayacak eğitmenlerle bir araya geliyorlar.

Sevcan İpar: Sektöre Katkı  Sağlayacak Bir Akademi Yarattık  

İpar Akademi ile ilgili Sevcan İpar şunları dile getiriyor; “Aslında Sevcan İpar’da kendini değiştirmek için bu yola çıktı. Hem de kadınları değiştirmek ve onların hayatlarına dokunabilmek için.” Bence bu mesleğin zamanı, yaş yok. Gerçekten sevmek, her şeyin başında gerçekten istemek geçiyor.  Şunun altını çizmek istiyorum. İstediğim şeyde hırsla yola çıkmadım. Hayallerimi gerçekleştirmek için çıktım. Eğer hırsla yola çıksaydım, kendimi yıpratırdım.  Ama hayallerim için çıktığımdan bunu keyifle yaptım. Bu gerçekten ince bir ayrıntı benim için. Sonra bu olay daha da gelişti. Eğitimler, benim projelerim, sürekli ama sürekli  ürettiğim projelerim gittikçe büyüdü. Eğitimlerimiz arttığı için İpar Kozmetik , eşim Cem İpar’la olan bünyeyi daha farklı hale getirmeye başladık. Bunu biraz daha kombin bir şekilde  yürütme amacına girdik ve burayı büyük emeklerle kurduk. Sadece bir kozmetik ürününün satışı değildi amacımız. Kuaför sektörüne olan katkısı  ve yeni gelen nesildeki etkisi bizim için önemliydi. Yani ne demekti bu; Sadece bir kadının saçını ya da makyajını değiştirip parasını alıp göndermekten ziyade, belki de dokunduğumuz kişilerde, hikayelerinde yenilikler yaratmak istedik. Hepimiz farklı kimliklerde ve rollerdeyiz. Evde anneyim, iş yerinde makyajla ilgileniyorum. Farklı ruhlarımız var. Bunların bir uyumu olmalı. Bunların uyumunu sağladığımızda, aslında ortaya güzel bir şey çıkarıyoruz. Zıtlıkların uyumu dediğimiz şey aslında. Bunu güzellik sektörüne de yansıtmamız gerekiyor. Yani sadece saçın uyumu yok. Makyajın da bir uyumu var. Kıyafetin de bir uyumu var ve hepsi bir kombin. O yüzden 2018’in yaz saç trendi şu diyemiyorum. Çünkü bu bizim tamamen ruhumuzun verdiği renk yansıması ile alakalı. O an ne istiyorsun, bugün nasılsın, bugün kendini nasıl görmek istiyorsun, nasıl ruh bir halinde kadınsın ve nasıl olmak istiyorsun? Biz bugünü yaşıyoruz. Yani yarını bilmediğimiz için bugün ne yapmamız gerekiyor, şu anda ne olmamız gerekiyor. İşte bu yolda ilerliyorum.”

Cem İpar: Her Bir Kuaför Salonu Ailemizin Bir Parçası

İpar Akademi’nin kurucusu Cem İpar; Bu akademiyi kurma amacımız biz büyük bir aileyiz. Her bir salon bu güzel ailemizin bir parçası. Salonların gelişimi ve dönüşümü için harika bir doğanın içinde, misafirlerimizi aile sıcaklığında, ürünlerimizin tanıtımı ve doğru kullanımını için sıcak bir ortam hazırladık. Burada bizimle birlikte çalışan tüm salonlara periyodik aralıklarla işletme eğitiminden, mesleki eğitimlere, her türlü eğitimler ücretsiz olarak akademimizde verilecektir.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top