Buradasınız: Home » Haberler » Kız Çocukları İçin Köy Köy Gezen 4 Kadın Kuaför

Kız Çocukları İçin Köy Köy Gezen 4 Kadın Kuaför

Kız Çocukları İçin Köy Köy Gezen 4 Kadın Kuaför

 Afyonkarahisar’da 4 kadın kuaför başlattıkları sosyal yardım projesi ile köy ve belde okullarına giderek küçük kız çocukların saçlarını ücretsiz olarak kesiyor.

Son günlerde ülkemizde yaşanan çocuk istismarı ve ölüm olayları hepimizi derinden yaraladı. Günahsız masum yavrucakların böyle yürek burkan şeyler yaşamaması için herkes üzerine düşen görevi yapmalı ve suçluların cezasız kalmaması için toplum olarak sessiz kalınmamalı. Elbette ülkemizde kötülüklerin yanında, iyi şeyler de yaşanıyor. Afyonkarahisar’da 4 Kadın kuaför dostumuz “Küçük İşler Büyük Mutluluklar Getirir” sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında, izinli günlerinde belde ve köyleri dolaşarak, kız çocuklarının saçlarını kesiyor.

Merve Karaman (25), Sevgi Öztaylan (30), Çiğdem Daşdelen (25) ve Sultan Gül (17), yaklaşık 2 ay önce başlattıkları bu projede köy okullarına giderek kız çocuklarının saçlarını kesip, bakım yaptılar. Saçlarının kesilmesini heyecanlar bekleyen ve kuaför ablalarını merakla izleyen kız öğrenciler bu uygulamadan çok memnun kaldıklarını, köylerinde, beldelerinde kadın kuaförü olmadığı için saçlarını annelerinin kestiğini vurguladılar.

HAYRANLIKLA BAKIYORLAR
Çocuklar kendilerini gördüğü zaman çok mutlu olduğunu anlatan Merve Karaman, şunları kaydetti:
“Çocukların kıpır kıpır olması bizi de sevindiriyor. Elimize makas aldığımızda bile çocuklar hayranlıkla bakıyor. ‘Saçımı mı toplayacaksın? Saçımı mı bağlayacaksın?’ diyorlar. Onları öyle gördükçe içimiz burkuluyor. Mağdur kalmış öğrencilerimiz var. Onların isteğine göre kestik. Bu projeyi izinli olduğumuz gün yapıyoruz. Bize destek olan belediye başkanlarımıza ve okul müdürlerimize teşekkür ediyoruz. Yanımızda herkesi görmekten mutluluk duyarız. ‘Küçük işler büyük mutluluklar getirir’ diyoruz.”
‘BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ’
Sevgi Öztaylan ise köy köy, belde belde dolaşıp, çocukların mutluluğu için çalıştıklarını belirterek, “Çocukların saçlarını kestiğimizde mutluluklarını gözlerinde görüyoruz. Özellikle hiç saçını kestirememiş kız çocuklarına ulaşmaya çalışıyoruz. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. İsteyen bütün arkadaşlarımız bizimle birlikte görev alabilir. Bu konuda gönüllüyüz. Kendi emeğimizle ve imkanlarımızla geliyoruz. Çocuklarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
‘YÜZLERİNDEKİ İFADELER BİZE YETİYOR’
Çocukları mutlu etmenin kendilerini de mutlu ettiğini vurgulayan Çiğdem Daşdelen de çocukların yüzlerinin gülümsemesinin, kendilerine ayrı bir mutluluk kattığını söyledi. Daşdelen, “Biz 4 arkadaş böyle bir proje yapalım dedik ve yola düştük. Çocukları mutlu etmek, bizi de mutlu ediyor ve bizim de mutluluğumuza sebep oluyorlar. Onların yüzlerindeki ifadeler bize yetiyor. Allah izin verirse daha çok köye gideceğiz. Kadın kuaför arkadaşlarımıza da çağrıda bulunuyoruz. İsteyen buyursun, gelsin” diye konuştu.

Kaynak: Satılmış AKKAŞ/AFYONKARAHİSAR, (DHA)

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top