Buradasınız: Home » Haberler » Görme Yetisini Kaybedecek Eşi İçin Makyaj Yapmayı Öğrendi

Görme Yetisini Kaybedecek Eşi İçin Makyaj Yapmayı Öğrendi

Görme Yetisini Kaybedecek Eşi İçin Makyaj Yapmayı Öğrendi

Dünya’da hala güzel insanlar var. Eşi görme yetisini kaybetmeden önce ona makyaj yapmayı öğrenen 84 yaşındaki hayat arkadaşı.

Daily Mail’in haberine göre; 83 yaşındaki Mona Monahan görme yetisini yavaş yavaş kaybedecek ve kör olacak. İrlanda’nın Waterford şehrinde yaşayan tatlı çiftin reisi Des, sevgili eşi Mona’nın her zaman en iyi hissettiği şekilde görünebilmesi için aynada asla kendini göremeyecek olsa dahi ona makyaj yapmayı öğrenmiş.

Rosie O’Driscoll isimli makyaj sanatçısından ders alan Des, ekim ayında beri bu işe gönül vermiş. Des şu anda eyeliner çekmekten, fondöten kullanımına kadar tam bir makyaj yapabiliyor. Mona; “Renklerin farklı tonlarını görmekte sıkıntı çekiyorum ama artık biliyorum ki Des sayesinde makyajım hep harika görünecek.” Diyor.

Des ise makyaja başlama hikayesini şöyle anlatıyor;”Rosie’ye makyajı nasıl yapacağımı sorduktan sonra fırçaları kaptım ve bana gösteremesini istedim. Rosie harika bir arkadaş oldu bize ve her gün onu görmeye gidiyoruz. Her şey Ekim’de başladı ama artık makyaj konusunda o kadar özgüvenliyim ki kendi derslerimi verebilirim.”

Makyaj sanatçısı Rosie ise “Des ve Mona’nın hikayesi hangi cinsiyetten ve yaştan olursanız olun hala öğrenebileceğiniz yeteneklerin olduğunu gösteriyor”diyor.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top