Buradasınız: Home » Haberler » 2018 Sonbahar Saç Trendleri Neler Olacak?

2018 Sonbahar Saç Trendleri Neler Olacak?

2018 Sonbahar Saç Trendleri Neler Olacak?

Yazın bitişi ile saç trendleri de sonbaharı yansıtan stillerle karşımıza çıkıyor, peki bu sezonun saç trendleri neler olacak?

Mevsim geçişlerinde saçların kendini yenilemesi ve sıcaklığa adapte olabilmesi sıkıntılı bir süreç olarak göze çarpıyor. Saç dökülmeleri ve yıpranmalara sıkça rastlanılan durumlar oluyor. O yüzden sonbahara girerken kuaförünüzden ve saç profesyonellerinden fikir almakta fayda var. Sizler için özel davet, gecelerde ve günlük hayatınızda şık bir görüntüye sahip olabileceğiniz saç stillerini derledik.

Bebek Kahkülleri

Bebek kahkül ekstra cool görünmenin sonbahar sezonundaki formülü olacak gibi duruyor. Bu saç modeline kimileri “baby bangs” diyor kimileri ise “xs kahkül”. Normal kahkülleri denemeye bile cesaret edemeyenler için biraz fazla radikal kalsa da örnekleri gördüğünüzde bir an önce denemek isteyeceksiniz. Bebek kahküller, kaşları açıkta bırakan kısa kahküllere deniyor. Normal kahküllerin yarısı kadar kesilen bu model.

Arkaya Yatırılmış Saç

Üst tarafları jöleyle arkaya doğru yatırılarak yarı ıslak bir görünüm verilen saçlarda uçlar ise kuru bırakılıyor. Özellikle gece düğün ve davetleri için son derece rahat ve şık saçlar olarak göze çarpıyor.

Dışa Fönlü Saçlar

Charlie’nin meleği Farrah Fawcett’ın ikonik saçlarını geri döndürmüş gibi görünüyor. Tipik kumsal dalgalarının aksine buradaki önemli nokta saçın ekstra özenilmiş görünmesi.

The Shaq

70’lerin Rock’n Roll saç kesimi olan bu model, yeni sezonda shag saç kesimine uymak isteyen, ama kakül konusunda pek de emin olmayanlara harika bir alternatif sunuyor. Katlarla hareketlendirilmiş saçlar, tarzınıza anında bambaşka bir hava getirmeyi garantiliyor. Üstelik her saç tipine anında uyması da cabası.

Bob Kesim

Asla modası geçmeyecek gerçek bir klasik! Çene hizasında kesilmiş saçlar.1990’ların ilhamı ile dümdüz, deniz tuzu spreyi sıkarak dalgalı veya hiç ürün kullanmadan tamamen doğal bırakılan yaz bob’ları, sonbahar defilelerinde de karşımıza çıkıyor.

40’lı Yıllar Dalgaları

Tüm yaz plaj dalgaları sonrası; sonbaharda klasik Hollywood dalgalarına geçiş yapmanın zamanı geldi. Constance Wu ve Emma Stone gibi!

Perde Kahküller

Bryce Dallas Howard’ın ağır kahkülleri; yüksek moda ruhunu tamamlamak için ideal.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top