Buradasınız: Home » Manşet » İstanbul’da Moda Haftası Rüzgarı

İstanbul’da Moda Haftası Rüzgarı

İstanbul’da Moda Haftası Rüzgarı

Mercedes-Benz Fashion Week 2019 defilesi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 12. sezonu 12-18 Eylül tarihlerinde gerçekleşti. Birbirinden ünlü Türk modacıların İlkbahar-Yaz kreasyonlarını sergilediği defilede Özlem Süer, Deniz Berdan ve Gökay Gündoğdu gibi tasarımcılar moda haftasında öne çıkanlar oldu.

1-Özlem Süer:

İlk gün defilerlerinden biri olan ve “HEALER” adını taşıyan Özlem Süer İlkbahar Yaz 2019 koleksiyonu herkesin beğenisini topladı. Çağın en önemli konusu olan “doğanın iyileştirici gücünü” inceleyen tasarımlar, kullanılan renk, desenler ve inovatif kalıplar, hi-tech kumaşlarla birleşerek zamanımızın hızına ve görsellik üstünlüğüne de gönderme yapılmış. Saçlardaki örgüler ve çiçekler ise bu senenin modası olacağı benzer.

2 – DB BERDAN

DB BERDAN 2019 İlkbahar-Yaz koleksiyonu 90’lar dinamiğinde, bazı parçalarda  Reebok Classic  iş birliğinde rahat siluetlerde kolaj giyimden oluşuyor, denim, naylon ve pamuk karışımında kaotik bir harmoni sunuyor. DB BERDAN ile 2019 İlkbahar-Yaz, oversized siluetler, birbiriyle kolajlanmış.

3 – Ceren Ocak

Son yıllarda adından sıklıkla söz ettiren genç tasarımcı Ceren Ocak, İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunun esin kaynağını İspanya İç Savaşı’nda İspanyol devrimcilerin haklarını korumak için attığı slogan olan “No Pasaran”da buldu. Koleksiyonda mayo ve bikiniler dışında bomber ceketler dikkat çeken parçalar arasında yer aldı.

4 – Mehtap Elaidi

Mehtap Elaidi, İlkbahar/Yaz 2019 sezonunda dünyaca ünlü edebi eser 1001 Gece Masalları’ndan ve masalın kahramanı Şehrazat’tan yola çıkıyor. Özel nakış desenleri ve işlemeler kumaşlarda, manşetlerde ve yakalarda masalsı bir görünüm yaratırken, gömleklerle ceketlerdeki maskülen ve rahat formlar zıtlık oluşturuyor.

5 – Meltem Özbek

Kobalt mavisinin, kırmızının ve Kodak sarısının hakim olduğu koleksiyonda, tasarımcının imzası haline gelen volanlı ve dik pilise detaylı gece elbiseleri ile etekler söz sahibiyken, akvarel boya efektine sahip çiçek motifleri bol ve boru paça pantolonlara zarif ve ölçülü bir iddia getiriyor.

6- T.A.G.G.

T.A.G.G. markasının kurucusu ve tasarımcısı Gökay Gündoğdu, İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunu sundu. Transparan kumaşların ağırlıkta kullanıldığı koleksiyon, teni direkt göstermeksizin tüm vücudu kaplayacak şekilde tasarlanan nude tonlarındaki bodysuit’lerle, kadın bedeninin bir kurgu olarak algılanmasına başkaldırıyor.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top