Haberler

Kuaförler İndirimli Sağlık Hizmeti Alacak

Kuaförler Odası’nın da dahil olduğu, İzmir’de esnaf odalarının imzaladığı protokolle toplamda 20 bin kişi indirimli sağlık hizmeti alabilecek

Kuaförler, ayakta çalışmaları ve maruz kaldıkları kimyasallarla sağlık olarak en çok yıpranan meslek gruplarından. İzmir’de bu konuyla ilgili çok güzel bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen İzmir Kuaförler Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Odası, Terziler ve Konfeksiyoncular Odası ile İzmir Tuhafiyeciler Odası, üyelerine indirimli sağlık hizmeti vermek için özel bir fizik tedavi merkezi ile protokol imzaladı. Protokol ile 3 odanın üyeleri ve birinci derece yakınları, indirimli olarak daha ekonomik şartlarda sağlık hizmetinden yararlanabilecek. Ancak bu sağlık hizmeti kapsamında, anjiyo bulunmuyor. Fizik tedavi ve kardiyoloji gibi hizmetleri kapsayan protokol 7 bin üyesi bulunan 3 odanın birinci dereceden yakınlarıyla birlikte 20 bin kişi indirimli bu sağlık hizmetine kavuşacak.

Üyelerimiz Sağlıklı Olursa, Topluma da Sağlıklı Hizmet Verir

İzmir Kuaförler, Manikürcüler ve Güzellik Salonu İşletmecileri Odası Başkanı Sezai Apaydın da üyelerinin sağlığını düşünmenin temel amaçları olduğunu söyleyerek, “Onların hem daha ekonomik hem de daha iyi hizmet almalarını sağlamayı hedefliyoruz. Söz konusu sağlık kuruluşunu bizzat gittik, ziyaret ettik. Gerçekten çok temiz ve amacına yönelik bir tesis olduğunu söyleyebilirim. Sağlık adına çok güzel şeyler yapmışlar. Manikür ve kuaför meslek gruplarına sahip üyelerimiz sağlıklı olursa, topluma da sağlıklı hizmet verebilirler” diye konuştu.

Kaynak: Hande NAYMAN

Yazar Hakkında

Kuafor Life

Yorum Ekle

Yorumu buraya gir