Buradasınız: Home » Haberler » İstihdam Seferberliği Kuaförleri Kapsıyor mu?

İstihdam Seferberliği Kuaförleri Kapsıyor mu?

İstihdam Seferberliği Kuaförleri Kapsıyor mu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 programı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından destekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu İstihdam Seferberliği 2019 programı kapsamında, TOBB ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın desteği ile farklı alanlarda, kuaförler de olmak üzere ilk etapta 46 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu.

“İstihdam Seferberliği 2019” kapsamında işçi alacak kuaför ve güzellik salonları gibi kurumlara teşvik olarak; yeni istihdama 3 ay ücret desteği, yeni istihdamın SGK Primine, vergisine en az 12 ay destek sağlanacak. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün duyurusuna göre İlanlara en az ilkokul mezunu adaylar da başvuru yapabilecek. İlana başvurular İŞKUR’un resmi web adresi üzerinden yapılacak. İlanalara başvuru yapacak olan adaylar başvurularını “https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx” web adresi aracılığı ile yapacaklardır.

Yorum Yapın

© 2015 Designed By Atokyay

Scroll to top