Haberler

MEGA Derneği kuruldu!

MEGA (Mesleki ve Kişisel Gelişim Araştırma) Derneği 29 Ekim 2019 tarihinde kuruldu. Derneğin kurucu üyeleri arasında Mustafa S.E. Altınay, İlker Yavrutürk, Emine Gök, Hüseyin Kozdibi, Arca Acar, Cengiz Korkunç, Şafak Sertel, Sadettin Gündüz ve Ayşegül Gök yer alıyor.

Derneğin misyonları arasında, kuaförlük mesleğinin ve Türk kuaförünün (bay/bayan) saygınlığının en üst seviyeye çıkartılması bulunuyor. Ayrıca MEGA, teknik donanımın akademik düzeyde verilmesi ve doğru bilinen yanlışların giderilmesi için ülkemizde ve yurt dışında profesyonel deneyimlere sahip uzmanlar ile birlikte kuaförlük sektörüne destek vermeyi amaçlıyor. Ek olarak, sektörün çözülemeyen problemlerine etkin ve kalıcı şekilde çözümlemek, meslek odalarına katkı sağlayarak onların da hedefleri doğrultusunda iş birliği yaparak destek sağlamayı hedefliyor.

Kuruluşta konuşan Mega Dernek Başkanı Mustafa S.E. Altınay: “Türkiye de yaklaşık 20 yıl süresince firma bünyesinde çalıştım. Elbette firmaların Türk kuaförüne sağladıkları katkılar yadsınamaz. Ancak ülke genelinde çok daha geniş alan oluşturarak her kuaförün mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak ve bunun yapılabilir olmasına öncülük etmek istiyoruz.

2020 yılı için derneğimizin hazırlamış olduğu katalog ta mesleki başarılara imzasını atmış olan 30 değerli arkadaşım bulunmaktadır.  Her biri kendi branşında son derece başarılı olan arkadaşlarımız ile katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Doğru bilinen yanlışların giderilmesi, Temel bilgiler ile ileri düzey bilgilerin entegre edilebilmesi, kuaförlerimizin gelişimine önemli katkı sağlayacaktır.” dedi.

Altınay sözlerine, “Elbette sosyal sorumluluk projelerinin de öncülüğünü yaparak bu projelerin devlet tarafından desteklenmesini sağlamak ve farkındalık yaratmak başlıca görevlerimizden biridir. Kuaför dostlarımız bireysel olarak yapmış oldukları sosyal projeleri geniş kitlelere aktarmakta zorlanıyorlar.

Derneğimizin amacı ise ülke çapında bunun fark edilebilmesi için tüm kanalları harekete geçirerek bu projeleri halka duyurabilmektir. Şubat ayında derneğimiz tarafından finanse edilerek katalog ta yer alan tüm uzmanlar ile birlikte Kıbrıs’ta 3 günlük bir eğitim kampına gireceğiz. Bu kampta tamamen kişisel gelişim üzerine odaklanarak, meslektaşlarımıza aktarmamız gereken motivasyonu oluşturacağız.” diyerek devam etti.

Altınay, “Sosyal sorumluluk projelerimiz arasında ihtiyaç sahiplerine ulaşmak, kimsesiz çocuklara (sokak çocuklarını topluma kazandırmak), Salonlar için geri dönüşüme kazandırılacak atıkların toplatılmasını sağlamak, festival etkinlikleri, organizasyonlar, konser ve meslektaşlarımızın vakit geçirebilecekleri ve bir araya gelmelerini sağlayabilecek lokal ve kafe merkezleri de oluşturmak olacaktır.

Kısa bir süre içinde yeni kuracağımız “callcenter” 800’lü hatlar ile danışmanlık desteği sağlayacağız. Derneğimize üye olacak olan meslektaşlarımız da tüm bu etkinliklerden öncelikli olarak faydalanabilecekler.  Bu amaca hizmet eden ve destek olan bütün dostlarıma şükranlarımı sunarım.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yazar Hakkında

Kuafor Life

Yorum Ekle

Yorumu buraya gir