Genel Haberler İşletme Eğitimi

Manikür ve Pedikür Yaparken Hijyenin Önemi

Kuaför salonları ve güzellik merkezlerindeki manikür ve pedikür uygulamalarında hijyen çok önemli bir faktör. Pens, makaslar, törpü gibi bir çok ekipman tüm müşterilerde değiştirilmeden, steril edilmeden kullanıldığında bir çok sağlık problemine davetiye çıkartmakta. Bazı salonlarda pedikür suyu bile değiştirilmeden kullanılıyor. Bu gibi durumların bir çok hastalığa yol açmasının dışında, müşterilerin salonlara olan güvenini azaltıyor ve el-ayak bakımlarını kendi evlerinde yapmaya yöneltiyor. Profesyonel olmayan bu bakımlar el-ayak sağlığını bozabiliyor.

Dermatoloji uzmanları yaptıkları açıklamalarda ”Ortak kullanılan manikür ve pedikür aletleri; bakteriye, viral enfeksiyonlar ve mantar için risk taşır. Başkasının el ve ayaklarının bakımı için kullanılan aletler, kesik ve sıyrıklardan bakterilerin geçmesi yoluyla başta Hepatit B başta olmak üzere kan dolaşımı ile geçen pek çok hastalığa neden olabilir.” diyorlar. Sterilize edilmemiş manikür pedikür aletlerinden en sık bulaşan hastalık tırnak mantarıdır. Tırnak mantarı, tedavisi hem çok uzun süren hem de kişinin yaşam kalitesini ciddi oranda etkileyebilecek bir şikayettir.

Tüm bunların ışığında profesyonel hizmet veren, steril olmaya çalışan ve hijyen koşullarına önem veren salonlarımız da mevcut. Özellikle çağa ayak uyduran, kişiye özel, hijyenik manikür-pedikür setlerini kullanan salonlar, müşteri memnuniyeti ile sadakatlerini sağlıyor. Karline A++ Manikür&Pedikür setleri susuz şekilde hijyenik ve kişiye özel bir bakım imkanı sunuyor. Alkol, Triclosan, Coloring Parafin ve Paraben içermediği için cildinize zarar vermeden tamamen bitkisel birleşenleri ile cildinizi manikür ve pedikür bakımı için uygun hale getiriyor. Keratin ve üre desteği sayesinde pullanma ve soyulmaların önlenmesine yardımcı olan Karline A++ Manikür ve Pedikür setleri aynı zamanda salonların maliyet hesaplamalarına yardımcı oluyor. Tek müşteri için tek set kullanan salonlar bu şekilde hem müşteri memnuniyetini sağlıyor, hem prestij kazanıyor, hem de maliyetleri düşürerek maliyet hesaplamalarını da kolaylaştırmış oluyor.

http://www.youtube.com/watch?v=mmK3U8_X6C0

Yazar Hakkında

Kuafor Life

Yorum Ekle

Yorumu buraya gir