Haberler

Habil İle Kabil (Pandemi)

Virus infection or bacteria flu background
Korona Virüsü can almaya devam ediyor..

HABİL İLE KABİL (PANDEMİ)
Varoluş seruvenidir, insanoğlunun kendiyle mucadelesi. Daima daha iyisini daha fazlasını arar, ister. Belki de o, bu içsel yolculuğu seviyordur hayat yolunda. Ya da bir sonla ilgilenmek işine gelmiyordur.

Yüzyıllardır bilirki; kendiyle ilgili öğrenilecek çok şey vardır daha. Ve kiyamete kadar da bu keşif çabası nesilden nesile sürecektir. Kah içindeki KABİL çıkar bir gün kendini ve çevresini yok eder, kah HABİL çıkar her şeyi onarır. İnsan denen zıtlığın kendi içindeki çelişkisidir ve savaşıdır belki de hayat yolculuğunda ilerleme kaydeden.

Zamanı geldiğinde ceset denilen giysiyi cikardigimizda, neyle karşılaşacağımız bilim için hala meçhul. Tüm dinler ne diyorsa da diyor! Ama kalbini dinleyen herkes fark edecek ki; gerçek manada ruhu doyuracak ve büyütecek tek şey: Sevgi ve iyiliktir.

Pandemiden buraya nasıl geldim bilemiyorum. Bugun tum gun, tanımadığımız insanlara sadece “fayda” niyetiyle, plan ve koordine etmenin sevinci ve tatminidir belkide. Ne bileyim! Bir yandan iyilik yaparken, bir yandan yakınlarıma bunu anlatarak egosal bir tatmin yaşadım derinlerde büyük bir haz duyarak! Kendime kızsam da bunun için; o da benim içimdeki Kabil’in zorlamasiydı, ikna edemedim. Sevgiler…
Ayşegül G.

PDF Embedder requires a url attribute

Yorum Ekle

Yorumu buraya gir